تبلیغات
وبلاگ اختصاصی شهیدان محمود نژاد - زندگی نامه شهید حسن محمود نژاد (Biography of martyr Hassan Mahmoud nejad)

بسم الله الرحمن الرحیم

قسمتی از زندگی نامه سراسر حماسه و افتخار برادر سپاهی شهید حسن محمود نژاد

در تیرماه سال 1335فرزندی بدنیا امد که نام او را حسن گذاشتند .
او در قم شهر خون و قیام دوران کودکی را پشت سر گذاشت و پس از تحصیل کلاس هشتم دبستان همگام با پدر و برادران بکار ساختمانی پرداخت.از همان دوران کودکی علاقه خاصی به جلسات و هیئت های مذهبی و مداحی اهل بیت(ع)داشت در فراگیری اشعار و فرایض مذهبی بسیار جدی بود او همگام با امت حزب الله در پیشبرد نهضت نقشی بسزا داشت.


زمانی که حضرت امام خمینی(ره)در نجف بودند کارهای بسیار مفیدی انجام داد تا اینکه خیر شهادت فرزند رهبر انقلاب امام خمینی(حضرت ایت الله سید مصطفی خمینی) رسید در اکثر جلساتی که به این مناسبت تشکیل می شد شرکت داشت.


شهید حسن محمود نژادنقش حساسی در رساندن نوار و اعلامیه ایفا می کرد ایشان پیوسته در تشکیل تظاهرات و جلسات عمومی و خصوصی فعالیت چشمگیر داشتند.


همگام با سایر محرومین به ستیز با طاغوتیان برخواست و با فریاد های اتشین خود انقلاب را تداوم بخشید. تهیه پرچم های عاشورایی که به  4 متر هم می رسید یکی از کار های او بود.

پخش اعلامیه و نوار و چسباندن عکس چه در قم و چه در تهران و سایر جاها در زمانی که طاغوتیان همه جا در کمین بودند کار ساده ای نبود لذا با جدیت و فعالیت خود را ادامه می داد.
در روز ها و شب های دوران انقلاب که تظاهرات ادامه داشت ،یکی از گردانندگان تظاهرات بود.

پس از اینکه امام خمینی (ره) اراده فرمودند که به ایران بیایند با جمعی از برادران به عنوان محافظت از امام عازم تهران شد و همگام با دیگر هم رزمان در بهشت زهرا در خدمت امام بود ،پس از پیروزی انقلاب در 22بهمن در هسته های مقاومت در قم فعالیت داشت تا به استخدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در امد.

. این دومین باری بود که به جبهه میرفت و چند صباحی در خدمت سپاه دلیجان بود و اخرین خدمتش در شهر تفرش ، در سپاه فعالیت داشت در تفرش خدمات ارزنده ای در

رابطه با تبلیغات انجام می داد تا اینکه در جبهه جنوب بر اثر ترکش خمپاره از پشت زخمی می شود و در بیمارستان ایت الله کاشانی اصفهان بستری می شود. بعد از چند روزی بر

اثر قطع نخاع به فیض شهادت نائل گردید.اخرین کلامی که این شهید گفت و از دنیای فانی به لقا الله پیوست این بود ((استقلال_ازادی_جمهوری اسلامی))


پیکر پاکش را با گروهی از شهدا در تاریخ پنجشنبه1361/8/19 در گلزار شهدا شماره 2 علی ابن جعفر قم بخاک سپردند.

روان پاکش شادو راهش برای همه پویندگان راه حق و فضیلت پر رهرو باد.

 


با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید